Zoznam projektov

Vila Hanesy

autori: Radovan Gonos, Peter Marko, Radoslav Sinčák, Peter Jacko
investor: súkromna osoba
objem: 40 mil. Sk
vizualizácie: Peter Marko

Koncept vily je postaveny na rešpektovani morfológii terénu s maximalnym využitím pozemku. Pozemok je situovaný na hranici medzi bytovymi domami a individualnou bytovou vystavbou. Orientácia na svetove strany je vyhovujúca s maximálnym využitím južnej strany.

Požiadavkou klienta bolo navrhnut vilu, ktora by bola reprezentativnou a zároveň obyvateľnou.

Prevádzkovo - dispozičné riešenie je podmienené priestorovými možnosťami lokality – svahovitosťou resp. terasovitosťou terénu, možnosťou prístupu na pozemok -so spodnej úrovne svahu, svetlotechnickými pomermi a funkciou stavby. Vzhľadom na to že pristup na pozemok je so spodnej úrovne pozemku priestorovo – dispozičné riešenie je nasledovné. Objekt pozostáva z troch nadzemných podlaží. Prvé nádzemné podlažie je rozdelené na dve časti, a to vstupnú a prevádzkovú. Vstupná časť pozostáva zo zádveria a haly so schodiskom a taktiež je umožnený priamy vstup z exteriéru do interéru preskleným výťahom. Prevádzkovú časť tvoria technologické priestory, chodba a trojgaráž.

Na druhom nadzemnon podlaží je riešený vstup vonkajším krytým schodiskom so zádverím a vstavaným šatníkom, no taktiež je možnosť prístupu na toto podlažie preskleným výťahom z prízemia, ktorý je prístupný priamo z exteriéru. Toto podlažie tvorí jeden otvorený priestor v strede ktorého sa nachádza presklené átrium prebiehajúce po celej výške objektu. Tento priestor je vhodným dispozičným riešením rozdelený na obývaciu miestnosť, jedáleň, kuchyňu, halu so schodiskom so vstupom na terasu, chodbou a vstupnou halou so sedením.

Tretie nadzemné podlažie tvorí nočnú časť domu. Nachádzajú sa tu tri spálne so samostatným šatníkom a kúpelňou s WC, spoločná čítareň s knižnicou, práčovňa so sušiarňou a átrium s jakuzou. Tieto priestory sú navzájom pospájané komunikačnými priestormi. Z tohto podlažia je zabezpečené priame prepojenie na exteriérové priestory, a to na otvorenú terasu s bazénom ako aj na krytú terasu.

PROJEKTY

rozdelenie projektov: